Selim Gülgören
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Selim Gülgören

Selim Gülgören

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dünya'nın En AkıLLı İnsanı

2 posters
YazarMesaj
_HeiLiG__
Moderatör
Moderatör
_HeiLiG__

Kadın

Dünya'nın En AkıLLı İnsanı Empty
MesajKonu: Dünya'nın En AkıLLı İnsanı   Dünya'nın En AkıLLı İnsanı Icon_minitimePtsi Tem. 14, 2008 11:10 pm

Kendine ben dünyanın en akıllı insanıyım diyen ve bunu notere tasdik ettiren bir insan...

Çok içine kapanık, elleri cebinde, başı önünde dolaşan bir üniversiteliydi. 18 Haziran 1993 günü, derste bir soruya verdiği yanıt nedeniyle 'rezil' oldu. Odasına kapanıp bir kâğıda yazmaya başladı...
"Pasif olmaktan, rezil olma korkusundan kurtulmak zorundaydım. Sosyal hayata girmeliydim. Değişmeliydim. 'Birine 40 kere deli dersen deli olur' sözü aklıma geldi ve başladım yazmaya. Aylarca bulduğum her
boş kâğıda 'Ben akıllıyım' yazdım. Sonra işi abartıp 'Ben dünyanın en akıllı insanıyım' yazmaya başladım. Ve artık kendimi dünyanın en akıllı adamı olduğuma öyle inandırmıştım ki..." diye sözlerine başlayan 32 yaşındaki Erdal Demirkıran'ın hayatı böylece birdenbire değişmiş.

İlk tepki babadan

Önceleri kendisine 'deli' gözüyle bakıldığını söyleyen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu Demirkıran, babasının ilk tepkisini şöyle anlatıyor:

"Babamın karşısına çıkarak, 'Sen dünyanın en şanslı adamısın' dedim. 'Niye?' diye sordu. 'Çünkü sen dünyanın en akıllı insanının babasısın' dedim. Babamdan aldığım yanıt sadece bir kelimeydi: "Ha s...ir."
Bahçelievler 10. Noteri'ne giderek akıllılığını tasdikletmek istedi. Aksi ispatlanamadığı için noter Demirkıran'ın 'dünyanın en akıllı insanı' olduğuna dair kâğıda imzayı bastı. Demirkıran, noterden çıkıp altında 'Dünyanın en akıllı insanı' ibaresinin bulunduğu kartvizit bastırdı.

Edison ampulü, Newton yerçekimini bulmuştu. Demirkıran karar verdi: yeni Edisonlar, yeni Newtonlar yetiştirecekti.
1997 yılında ticaret müdürü olarak görev yaptığı şirketten ayrıldı. Gümüşhane Kelkit'te Kaşna diye anılıyorlardı, 'ş'yi 'sh' yapıp 'Kashna dâhi yetiştirme programı'nı hazırladı.

Yaptığım iş basit

İnsanlardaki referans hastalığına tepki gösteren Erdal Demirkıran, ilk iş olarak "Benim özgeçmişim yok" dedi ve kendine bir 'özgelecek' yazdı:

"Ben dünle ilgilenmem, sadece bugün ve yarınla ilgilenirim. Çünkü düne bakarsam negatif olayları referans alabilir ve hareket alanımı daraltabilirim. Geleceğimi şekillendiren dünün geyiği değil yarının hayalleridir."
Bugüne kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, TEMA Vakfı, Bahçelievler Belediyesi, Lüleburgaz Belediyesi, Çorlu Belediyesi, Birikim Dershaneleri ve Adalet ve Kalkınma Partisi gibi birçok yerde seminer verdiğini söyleyen Demirkıran, "Yaptığım iş çok basit. Ben sadece insanların sahip oldukları değerleri fark etmelerini sağlıyorum. Türkiye topraklarında yaşayanlar çok hızlı çözüm üretiyor. Kürdan bulamadığımızda sigara jelatiniyle dişimizi karıştırırız. Bir İngiliz' in önüne çay koysanız kaşıksız karıştıramaz. Ama biz hemen gözlüğümüzü çıkartır sapıyla karıştırırız. Ama zekâmızı akıllıca kullanmıyoruz" dedi.

Çok iLginç bir oLay bence.. Shocked
Ben çok şaşırdım.. bounce
SizLerin de yorumLarınızı bekLiyorum.. Surprised
__ SaCReD__
Geçerken Uğradım
Geçerken Uğradım
__ SaCReD__

Kadın

MesajKonu: Geri: Dünya'nın En AkıLLı İnsanı   Dünya'nın En AkıLLı İnsanı Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 2:57 pm

Shocked Shocked Shocked Shocked

Çok şaşırdımm gerçekten yaaa Shocked Kaldım böleee Shocked

Paylaşım için teşekkürler cnmcım I love you
_HeiLiG__
Moderatör
Moderatör
_HeiLiG__

Kadın

MesajKonu: Geri: Dünya'nın En AkıLLı İnsanı   Dünya'nın En AkıLLı İnsanı Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 3:52 pm

Evet ya ben de çok şaşırmıştım.. Shocked
ÖnemLi değiL bebeqim.. Very Happy

1 sayfadaki 1 sayfası